KLUBOVÝ SEMINÁŘ – Kopy v reálném boji

Dne 20. Listopadu se v naší tělocvičně v Ostravě uskutečnil interní seminář Krav Maga pro členy klubu zaměřený na techniku kopů. Seminář vedl Jiří Černý trenér kyokushinkai karate a instruktor policie ČR.

Sešli jsme se v sobotu ráno před devátou plni motivace a očekávání z nadcházejícího dopoledne. V devět hodin začal samotný seminář. První hodina byla věnována velmi důkladné rozcvičce, ve které mimo zahřátí nechyběly cviky na protažení svalů, šlach a kloubů.

Po rozcvičce následovala teorie správného provedení různých kopů vycházejících z pohybu celého těla s důrazem na techniku pohybu nohy samotné. Po tomto nácviku jsme se rozdělili do dvojic a během sparingu jsme se učili správně kombinovat údery rukou s kopy.

Vyvrcholením celého semináře bylo vybráním pěti borců z obou týmů pro závěrečný boj pod odborným dohledem Jirky. Jednalo se o bodovaný fullcontact, kde bylo povoleno vše vyjma útoků na hlavu.

Rádi bychom tímto chtěli Jirkovi poděkovat za jeho iniciativu a již nyní se těšíme na další seminář, který se uskuteční 11.12.2010 a bude zaměřen na krátké střelné zbraně.

[nggallery id=12]

Pár videí ze semináře můžete vidět zde