Keysi instruktorský víkend v Bydgoszczi.

Poslední květnový víkend jsme se s Kamčou vydali do velmi pěkného města Bydgoszcz za Jedrzejem. Musím upřímně říci, že jsme se opravdu těšili, jelikož se nám tím naskytla možnost setkat se se zakladatelem systému Keysi “Justem Dieguezem” a snad získat první instruktorský stupeň.

 

O systému Keysi jsme do té doby moc nevěděli, ale po přečtení několika článků a shlédnutí videí jsme byli zvědaví, jaký mají systém technik na první bojovou vzdálenost.

 

Náš výcvik začal ihned po příjezdu v pátek odpoledne. Ačkoli jsme měli za sebou skoro 6 hodin cesty, tak jsme nastoupili do rozcvičky s plnou chutí a vervou. Nejprve nás Justo seznámil se systémem Keysi a jeho historií. Jakou to má spojitost s orly, s jeho dětstvím a výchovou. Byli jsme překvapeni kolik toho má Justo za sebou; bojová umění a systémy, profesní zkušenosti. Nebudu jmenovat kolik různých stylů dělal, od toho je google :), ale ukazoval nám svoje fotky např. z natáčení série Batman, z Japonska, kde si dokonce střihl roli učitele filmového hrdiny a vyprávěl zážitky ze seriálu Game of Thrones, kde učil herce bojovou choreografii. Moc milý pán, kterému byste ROZHODNĚ netipli správně věk.

  

První den jsme probrali základní kryt, na kterém je to hodně postavené a také samotné zkrácení vzdálenosti. Překvapivě při dobrém krytu a dostatečném důrazu při zkrácení vzdálenosti je útočník velice účinně zasažen do hrudní oblasti. Ještě, že jsme od počátku této techniky měli lapy, protože naše verva byla veliká :o) Sám Justo nám potvrdil, že nejednou na tréninku došlo ke zranění i přes lapu. Kromě techniky jsme probrali také fyziologii mozku při napadení a kladli důraz na ladnost pohybů. Po pěti hodinách jsme den ukončili ochutnávkou místního pivečka a připravovali se na sobotu.

 

Sobota navázala opakováním předešlého dne a pomalu jsme rozšiřovali rozsah technik a hlavně jejich techniku bloků a úderů z krytu. Musím upřímně říci, že některé bloky a údery mi ne úplně seděly. Např. jejich přímý úder se postupně vytáčí loktem vzhůru a při bloku na žebra se snížíte pomalu na úroveň kolen. Co bych v rámci druhého dne vyzdvihnul, je práce na první distanc. Ten mají opravdu propracovaný. Ať už se jedná o údery loktem, hlavou, ramenem, práce okolo protivníka, s jeho těžištěm apod.

 

Neděle se nesla ve znamení zkoušek na první instruktorský stupeň G1. Mám radost, že jsme s Kamčou některé nové techniky a principy zvládli a zkoušku jsme vykonali. Což nás teď opravňuje oficiálně vést tréninky a semináře Keysi. Stále budeme pokračovat primárně v systému Krav Maga, nicméně některé techniky z Keysi budeme nadále rozvíjet s příslibem dalšího instruktorského semináře v listopadu.

 

Tím moc děkuji Jedrzejovi za pohostinnost a Justovi za výborný a přínosný seminář.

 

Kida.

2 thoughts to “Keysi instruktorský víkend v Bydgoszczi.”

Komentáře jsou uzavřeny.