Kemp Krav Maga Moryl Teamu

PORAŹENÝM NENÍ TEN KDO NEZVÍTĚZÍ, ALE TEN KDO SE VZDÁ BEZ BOJE

Dnes byl ukončen kemp pořádaný v Pusté Polomi. Musím říct, že se klaním před všemi, kteří se výcviku zůčastnili. Sešlo se nás tam 33 a bude opravdu na co vzpomínat. V dobrém, ale možná i ve zlém :-)), ale to jen chvíli než opadne únava a lidem dojde co všechno zažili a budou vzpomínat. Výcvik, který jsme jim naservírovali a který především polští instruktoři Jacek Moryl a Bartosz Hojdaczko připravili byl hodně tvrdý, ale velmi zajímavý a pestrý. A především splnil hlavní účel a to zvýšit šance těch lidí se na ulici skutečně účinně bránit. Mohli jsme kolem sebe tančit a ploužit se za použití různých nacvičených technik v ideálních podmínkách a ukázat si v tělocvičně 1000 pěkných a neúčinných technik, které by za týden všichni zapoměli. A možná by příště na kemp přijelo více lidí. Ale reálná obrana vyžaduje reálné situace, sparing na hranici možností, únavy a vyčerpání a různé prostředí od boje v budovách, přes boj v lese atd.

Účastníci kempu se asi nestačili divit, jelikož na konci se dalo říct, že prošli výcvikem který se podobal výcviku speciálních jednotek.

Ve čtvrtek večer potom po téměř týdením náročném tréninku vykonalo 6 lidí zkoušku na technický stupeň, která trvala tři hodiny od 20.oo do 23. oo hodin a její součástí byl cca 40 minutový sparink v box. rukavicích. Musím říct, že tak tvrdou a náročnou zkoušku by zvládnul málokdo. Rovněž v tomto případě mají můj obdiv a klaním se jim, protože si sáhli na dno svých sil.

Děkuji Jackovi Morylovi, že vše bere vážně a nic nedá zadarmo. Tím se nám daří držet kvalitu. Musím zodpovědně říct, že někteří rádoby čeští instruktoři, kteří své certifikáty a stupně dostali pouze za články v novinách a obchodního ducha by nezvládli nejen tuto zkoušku, ale ani tento náročný kemp.

Na závěr chci říct, že dnešní svět je stále nebezpečnější, každý den čteme o různých ůtocích zlých lidí, tu nožem, tu střelnou zbraní, tu sekerou. A jak já říkám na zuřivý útok je třeba reagovat desetkrát zuřivější obranou. Proto věřím, že se za rok sejdeme znovu a kemp bude minimálně takhle naplněný, úspěšný a tvrdý :-)) jako tento.

Samozřejmě se poučíme i z chyb ke kterým došlo při přípravě tohoto nultého ročníku.

Malá ukázka velké dřiny:

[nggallery id=28]

One thought to “Kemp Krav Maga Moryl Teamu”

  1. Děkuji instruktorům i spolubojovníkům. Nikdy jsem nezažil nic tak obtížného jako těch dní, které mi dokázaly, že jsem mnohem silnější, než jsem tušil. Když už si myslíte, že už nemůžete, tak je to teprv začátek té pravé zábavy :-). Doporučuji všem. Těším se na příště. Petr (účastník KMC v PP 2011)

Komentáře jsou uzavřeny.